Truck Wolf

Elektrické pick-up v retro štýle

Americká spoločnosť Alpha Motor ukázala projekt ďalšieho elektromobilu – kompaktného elektrického pick-upu Truck Wolf, ktorý sa podobá modelom z konca minulého storočia. Očakáva sa, že retro nákladné vozidlo s inovatívnym interiérom je možné zakúpiť od 36 000 dolárov .

V súčasnosti existuje elektrický Alpha Wolf vo forme počítačového modelu. To však nezabránil vývojárom demonštrovať všetky výhody svojej novinky. Pickup bude dlhý 4 500 milimetrov, vďaka čomu bude kompaktnejší ako Toyota Tacoma alebo Nissan Frontier. Navonok sa Wolf podobá klasickým pickupom z konca minulého storočia. Nákladné vozidlo dostalo jednu kabínu, ako aj karosériu so sklopiteľnou zadnou stranou a bezpečnostným oblúkom. Podľa vývojárov sa pri tvorbe dizajnu pickupu zamerali na konzervatívnych kupujúcich. Inžinieri sa zároveň snažili zabezpečiť, aby ich model nemal nič spoločné s inými modernými elektrickými vozidlami, ako je napríklad Tesla Cybertrack.

Interiér Alpha Wolf je úplne opakom dizajnu. S výnimkou niekoľkých spínačov na volante nie sú žiadne fyzické tlačidlá. Elektrické nákladné vozidlo bolo vybavené virtuálnou palubnou doskou a vertikálnym zobrazovacím systémom. Súdiac podľa vykresľovania, chcú používať kožu na čalúnenie a centrálna konzola má niekoľko priehradiek na ukladanie vecí.

Elektrický piccap prinesie jeden alebo dva elektromotory, ktoré budú poháňané kapacitou batérie 75 až 85 kwh. Podľa vývojárov, až „stovky“ Wolf bude môcť zrýchliť za 6,2 sekundy, a na jedno nabitie batérie riadiť až 450 kilometrov.

Očakáva sa, že cena Alpha Wolf bude okolo 36 000 $. Zatiaľ nie je známe, kedy inžinieri predstavia elektrický retro pick-up.

Zdroj
Alpha Motor