Startup Canoo

Kalifornský startup Canoo predstavil nový pick-up

Kalifornský startup Canoo so sídlom v BMW predstavil pickup napájaný batériami. Premiéra modelu, ktorý by mal začať dodávať v roku 2023, sa konala v rámci podujatia Deň virtuálnych médií, ktoré organizuje Cech automobilových novinárov.

Nemenovaný pickup, ako je osobná kyvadlová doprava LV (Lifestyle Vehicle), spolu s MPDV (Multi-Purpose Delivery Vehicle) pre doručovacie služby, je založený na skateboardovej platforme, ktorú Canoo vyvinulo samostatne. Automobil bude vybavený jedným alebo dvoma elektromotormi a v druhom prípade bude celková kapacita inštalácie 608 koní a 746 Nm krútiaceho momentu.

Canoo zaujíma pozície ako auto pre cestovanie, výlety do prírody a samozrejme ako „workhorse“. Auto poskytuje niekoľko zaujímavých riešení. Napríklad nákladný priestor môže byť zväčšený pomocou zasúvateľnej časti a na koncoch žalúzií sú ďalšie brzdové svetlá ako aj na mobilnej časti podlahy – držiak na „miestnosť“. Stôl so zásuvkami je zabudovaný do skladacieho krytu predného kufra pick-upu a ďalšie pracovné plochy s „ľahkým prístupom k bodom výberu energie“ tvoria skladacie strany.

Pod nimi sú skryté opierky na nohy a multifunkčný priestor. Ten môže byť použitý ako súprava prvej pomoci, uzamknutý trezor pre notebook alebo ako malá chladnička na nápoje a občerstvenie. Tiež na zozname zariadení sú špeciálne priehradky pre náklad a pomocné osvetlenie po obvode nástupišťa a voliteľne pre vyzdvihnutie si môžete objednať kufor na strechu. Napokon, elektromobil bol už pôvodne prispôsobený na inštaláciu stanu.

Pickup Canoo je dlhý 4 677 milimetrov v základnej verzii alebo 5400 s rozšírenou časťou nákladnej plošiny. Rázvor je o 2 850 milimetrov, čo je o 40 milimetrov menej ako Tesla Model Y. Uvedené užitočné zaťaženie je 816 kilogramov. Obloženia na perejách a podložie kolies elektrického vozidla sú vyrobené z plastu a predné a zadné nárazníky sa vyznačujú integrovanými ťažnými ušami a ochrannými kovovými platňami.

Cena pickupu v Canoo zatiaľ nie je zverejnená. Predobjednávky však budú akceptované v druhom štvrťroku tohto roka. Dodávky sú naplánované na rok 2023.

Zdroj:
Canoo