SONDORS Metacycle

Sondors uvádza výrobu a dátumy dodania pre elektrický motocykel Metacycle

Elektrický motocykel SONDORS Metacycle v hodnote 5 000 dolárov získal po svojom odhalení obrovskú odozvu. Napriek tomu mnohí držitelia rezervácií sa škrabali na hlave a pozerali sa na prázdne miesto vo svojej garáži. Bolo to spôsobené čakaním na oneskorenú dodávku. 

Teraz dostávame aktualizované špecifike o tom, kedy presne SONDORS očakáva dodanie prvých Metacyklov dychtivým jazdcom.Metacycle spôsobil takú reakciu v priemysle vďaka svojim vznešeným špecifikáciám. Dosahujú rýchlost 80 mph (130 km/h) a majú dojazd až 80 míľ (130 km), pričom si zachoval skromnú cenu len 5 000 dolárov.

To viedlo k návalu záloh na predobjednávku na motocykel, aj keď presný časový harmonogram dodania bol stále trochu nejasný. Aktualizácie sa k nám dostali s láskavým dovolením kanála YouTube VR IN A RVvan. Tento kanál zastihol zakladateľa a generálneho riaditeľa spoločnosti Storma Sondorsa na autosalóne v LA.

Storm zaznamenal doteraz najpresnejšie aktualizácie výroby a dodávok. Pilotná výroba by mala začať 17. februára budúceho roka a prvých 2000 kusov by malo byť dokončených do 6. apríla.

Podľa Storma budú prvé kusy z linky odoslané do konca februára a zásielky budú naďalej pravidelne odchádzať. Bodaj by aj nie, keďže sa počas takmer dvoch mesiacov vyrobí 2000 motocyklov. Storm tiež naznačil, že prvé motocykle by mali doraziť k americkým brehom do konca marca.

Odhadovaný dátum dodania bol už viac ako raz posunutý a Storm to pripísal zmenám v dizajne motocykla, ktoré sa rozhodol popri tom urobiť. Porovnanie pôvodného prototypu Metacycle predstaveného počas januárového uvedenia na trh s najnovším modelom overenia výroby ukazuje množstvo zmien v dizajne.

Predtým sme sa zaoberali správou, že sa očakáva, že uvádzacia cena 5 000 dolárov pre skorých používateľov vzrastie o „najmenej“ 20 %. Teraz Storm naznačil, že očakávaný nárast bude 30%, čím posunul cenovku na 6500 dolárov.

To sa od začiatku predpokladalo. Nakoľko SONDORS často vydáva nové e-bicykle s propagačnými cenami pre prvých používateľov ako odmenu za pred objednávku pred začiatkom výroby.

Je to bežná stratégia v odvetví elektrických bicyklov a v dnešnej dobe sa stala možno viac pravidlom ako výnimkou. V motocyklovom priemysle to nie je ani zďaleka také bežné, ale spoločnosti SONDORS sa podarilo spojiť tieto dve veci tým, že pri vývoji elektrického motocykla Metacycle využil svoje skúsenosti s elektrickými bicyklami.

Ak sa SONDORS dokáže držať tejto najnovšej časovej osi (niečo, čo nebolo vždy samozrejmosťou), mali by sa prvé Metacykly dostať na príjazdové cesty práve včas na jarnú jazdu približne o štyri mesiace.

Zdroj
electrek