Deus Vayanne

Deus Vayanne electric hypercar - front top view, white

Nový elektrický hypercar Deus Vayanne sľubuje viac ako 2200 koní

Po úplnom odhalení na autosalóne v New Yorku v apríli 2022 sa elektrický hypercar Deus Vayanne teraz vydáva na európske turné. S predpokladaným výkonom „viac ako“ 2 200 koní a 1 475 lb ft rakúsky start-up stavia auto ako súpera ako  Lotus Evija , Aspark Owl  a  Rimac Nevera . Prvou zastávkou európskej kampane bude Concorso d’Eleganza Villa d’Este pri jazere Como v Taliansku 20. – 22. mája 2022, pričom ďalšie vystúpenie je naplánované na júnovú výstavu Top Marques v Monaku a The Battery Show Europe v Nemecku. Potom vyskočí späť nad rybník a v auguste sa objaví na Pebble Beach.

Kto sú Deus a prečo by nás to malo zaujímať?

Deus Automotive existuje od roku 2020, ale spoločnosť sa držala pod radarom, kým nemala čo ukázať. Vayanne je jeho inauguračný projekt. Mieri vysoko. Dôvod, prečo hneď neprevraciame oči a neskrolujeme ďalej, je ten, že spoločnosť pritiahla niekoľko veľkých mien, aby pomohli s procesom. Technickú odbornosť poskytuje Williams Advanced Engineering a Italdesign , ktoré už spolupracovali na platforme elektrických vozidiel EVX .

Bude to rýchle, že?

Cieľ 2200 k+ by bol ešte prednedávnom na smiech, ale elektromotory si robia výsmech z konvenčných výkonových čísel. V dôsledku toho Deus predpokladá, že Vayanne by mal byť dobrý na rýchlosť 399 kmh a 0-100 kmh za „menej ako 1,99 sekundy“. Okrem toho je detailov málo. Takže ak vás zaujíma, aký je dojazd alebo veľkosť batérie, v tejto fáze sú naše najlepšie odhady „krátke“ a „veľké“.

Je tu ešte niečo zaujímavé?

Vzhľad veci sa opakovane hrá na motív nekonečnej slučky a Deus hovorí o praktickosti modelu Vayanne a hovorí, že má svetlú výšku 120 mm a „využiteľný úložný priestor“. Interiér je medzitým označovaný za „oázu luxusu“ a odškrtáva množstvo súčasných fráz, vrátane „digitálneho prístrojového bloku“, „udržateľných, technologicky vyspelých riešení“ a „silného záväzku nulového odpadu pre obehové hospodárstvo“. ‚. Vayanne bude mať aj systém „Deus Configurable Active Sound“, takže majitelia si môžu doladiť zvuk auta.

Tak poď, koľko to je?

Deus zatiaľ nehovorí, koľko bude Vayanne stáť – zastavte nás, ak ste šokovaní. Oznámila však, že do výroby sa plánuje len 99 exemplárov a prvé dodávky sú naplánované na rok 2025.

Zdroj
carmagazine