Čínske batérie

Čínske batérie na 1,2 milióna kilometrov

Vývoj v oblasti batérii pre elektromobily ide mílovými krokmi dopredu. Čínske spoločnosti podnikajúce v tejto oblasti sú pripravené vytvoriť viac ako serióznu konkurenciu japonským výrobcom batérií pre elektrické vozidlá

Čínska spoločnosť Honeycomb Energy oficiálne predstavila svoje nabíjacie batérie novej generácie pre elektrické vozidlá. Jedná sa o dva nové výrobky, ich sériová výroba sa začne v roku 2021.

Je potrebné poznamenať, že Honeycomb Energy nie je v žiadnom prípade nováčikom na trhu: spoločnosť vykonáva výskum v tejto oblasti od roku 2012. V roku 2018 sa stala nezávislým dodávateľom nabíjateľných batérií. Spoločnosť predstavila dva moduly: jeden s kapacitou 115 Ah a hustotou energie 245 W / kg, druhý s kapacitou 226 Ah a hustotou energie 240 W / kg. Použitie druhého modulu vám umožňuje dosiahnuť dosah 880 km na jedno nabitie. Základná konštrukcia je však rovnaká v oboch prípadoch a umožňuje batérii garantovať až 15 ročnú životnosť a nábeh minimálne 1,2 milióna kilometrov. Spoločnosť Tesla sa usiluje dosiahnuť približne rovnaký výkon: jej nová batéria vyvinutá spoločne s čínskym partnerom by mala poskytnúť zdroj s garantovaným nábehom 1,6 milióna kilometrov.

Medzi ďalšie výhody inovácií Honeycomb Energy patrí vylúčenie kobaltu z chemického zloženia, vysoká výdrž (2500 cyklov vybíjania / nabíjania), bezpečnosť a odolnosť voči vonkajším vplyvom. Tieto boli potvrdené skúškami počas ktorých obe batérie boli opakovane testované na odolnosť proti vysokým teplotám 150 ° C.

Zdroj:
autotimesnews