Briggs & Stratton

6-kolesové plug-in hybridné kupé zo 70. rokov ponúklo e-dojazd 100 km

História nám odhaľuje ďalší veľmi zaujímavý elektrifikovaný automobil Briggs & Stratton Hybrid. Ide o naozaj netradičné vozidlo so 6 kolesami a plug-in hybridným pohonom od netradičného výrobcu, ktoré bolo predstavené v roku 1979, čiže v období americkej ropnej krízy.

Známy automobilový fanatik a fanúšik Tesly, Jay Leno, prebral k životu múzejný exponát z Powerhouse Museum v Milwaukee. Podarilo sa mu ho totiž dostať na cestu po dlhých 32 rokoch.

Aj koncom 70. rokov otriasala USA ropná kríza, dôsledkom čoho sa púšťali do produkcie automobilov s alternatívnym druhom pohonu aj netradiční výrobcovia. Dôkazom je spoločnosť Briggs & Stratton, ktorá je známa najmä vďaka svojmu 1-valcovému spaľovaciemu motoru pre kosačky či generátory, ako aj 2-valcových motorov pre traktory.

Plug-in hybridné kupé Briggs & Stratton Hybrid sa môže pochváliť paralelným pohonným systémom, ktorý umožňuje jazdiť na elektromotor, spaľovací motor alebo oba naraz v rámci hybridného režimu. A neskôr sa dočkalo aktualizácie, ktorá priniesla regeneratívne brzdenie.

Zdroj: Jay Leno´s Garage/Youtube